"Buď kúl a in, tancuj ako Fín!"

Autor: Romana Dériková | 22.1.2012 o 15:13 | Karma článku: 5,52 | Prečítané:  824x

Na začiatku tohto roku som si zbalila dva veľké kufre a jednu príručnú tašku a odletela som na akademickú stáž (páči sa mi tento múdro vyzerajúci pojem pre študijný Erasmus pobyt) do Fínska. Presnejšie sa nachádzam priamo na polárnom kruhu, v Rovaniemi. Tieto extrémne podmienky (aby som bola úprimná, podľa mojich posledných správ je v Kirgizstane zimšie ako tu) ponúkajú výborné možnosti na sledovanie ľudí a miestnych zvyklostí. Včera som si vzala na mušku tanečné zdatnosti.

Po prvom týždni na novej škole si každý zaslúži odpočinok a zábavu a tak sme sa vybrali na balkan.beats párty. Po pár tanečných kreáciách som si uvedomila, že vôbec nezapadám do nového vesmírneho tanečného trendu, ktorý Fínsku vládne, nuž som si iba sadla a snažila sa vypozorovať, ako sa stať super fínskym tanečníkom. Svoje tipy ponúkam aj vám, nezdráhajte sa ich podať i ďalším generáciám:

1. ramená a boky k vášmu telu nepatria, nemusíte nimi vôbec hýbať. Fínom stačí vykopávať nožičky a ručičky bez akéhokoľvek zdania o rytme a melódii.

2. aj keď je parket plný, nezabudnite sa po ňom presúvať v špirálach a mávať rukami ako veterný mlyn.

názorná ukážka vyššie spomínaných bodov:
(predovšetkým časť 2:00-2:15 je veľmi podobná situácii na fínskych parketoch)V podstate si myslím, že Fíni nemajú sluch a tancovať sa učili na základe videí z YT a televízie. Tu vám ponúkam niekoľko, ktoré som v ich tancoch pochytila:


(v nasledujúcom videu je pán nadpriemerným tanečníkom. prosím, odmyslite si pohyby bokmi a ramenami a vualá, fínske disco v skutočnosti)(choreografia v závere videa je jednoznačne povinnou tanečnou výbavou každého Fína)
Samozrejme nie je na škodu, pokiaľ sa pokúsite očariť spolutanečníkov svojimi breakdancovými znalosťami. V tom prípade vám odporúčam jednoduchú vychytávku:
ľahnite si na zem a predstierajte epileptický záchvat. Pre dokonalý dojem to môžete obohatiť o vyskakovanie na ľudí na parkete z okolitých stĺpov.

Avšak nezabudnite na najdôležitejší bod!!
Je jedno, aký je rytmus a melódia, dôležité je predviesť, čo ste sa naučili!

Verte mi, s vyššie spomínaným nebudete mať problém zapadnúť do fínskeho tanečného davu.

bonusový tip na záver: pokiaľ budete tancovať s baranicou na hlave, získavate kúlové body navyše!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?