"Buď kúl a in, tancuj ako Fín!"

Autor: Romana Dériková | 22.1.2012 o 15:13 | Karma článku: 5,52 | Prečítané:  813x

Na začiatku tohto roku som si zbalila dva veľké kufre a jednu príručnú tašku a odletela som na akademickú stáž (páči sa mi tento múdro vyzerajúci pojem pre študijný Erasmus pobyt) do Fínska. Presnejšie sa nachádzam priamo na polárnom kruhu, v Rovaniemi. Tieto extrémne podmienky (aby som bola úprimná, podľa mojich posledných správ je v Kirgizstane zimšie ako tu) ponúkajú výborné možnosti na sledovanie ľudí a miestnych zvyklostí. Včera som si vzala na mušku tanečné zdatnosti.

Po prvom týždni na novej škole si každý zaslúži odpočinok a zábavu a tak sme sa vybrali na balkan.beats párty. Po pár tanečných kreáciách som si uvedomila, že vôbec nezapadám do nového vesmírneho tanečného trendu, ktorý Fínsku vládne, nuž som si iba sadla a snažila sa vypozorovať, ako sa stať super fínskym tanečníkom. Svoje tipy ponúkam aj vám, nezdráhajte sa ich podať i ďalším generáciám:

1. ramená a boky k vášmu telu nepatria, nemusíte nimi vôbec hýbať. Fínom stačí vykopávať nožičky a ručičky bez akéhokoľvek zdania o rytme a melódii.

2. aj keď je parket plný, nezabudnite sa po ňom presúvať v špirálach a mávať rukami ako veterný mlyn.

názorná ukážka vyššie spomínaných bodov:
(predovšetkým časť 2:00-2:15 je veľmi podobná situácii na fínskych parketoch)V podstate si myslím, že Fíni nemajú sluch a tancovať sa učili na základe videí z YT a televízie. Tu vám ponúkam niekoľko, ktoré som v ich tancoch pochytila:


(v nasledujúcom videu je pán nadpriemerným tanečníkom. prosím, odmyslite si pohyby bokmi a ramenami a vualá, fínske disco v skutočnosti)(choreografia v závere videa je jednoznačne povinnou tanečnou výbavou každého Fína)
Samozrejme nie je na škodu, pokiaľ sa pokúsite očariť spolutanečníkov svojimi breakdancovými znalosťami. V tom prípade vám odporúčam jednoduchú vychytávku:
ľahnite si na zem a predstierajte epileptický záchvat. Pre dokonalý dojem to môžete obohatiť o vyskakovanie na ľudí na parkete z okolitých stĺpov.

Avšak nezabudnite na najdôležitejší bod!!
Je jedno, aký je rytmus a melódia, dôležité je predviesť, čo ste sa naučili!

Verte mi, s vyššie spomínaným nebudete mať problém zapadnúť do fínskeho tanečného davu.

bonusový tip na záver: pokiaľ budete tancovať s baranicou na hlave, získavate kúlové body navyše!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTO

Zamestnanci pracujúci v Googli na roboaute: odišli sme, lebo nám platili príliš veľa

Ľudia z projektu Waymo si nechali vyplatiť obrovské prémie a prešli ku konkurencii.

EKONOMIKA

Ľudia ju zbierajú pri lese, jej pestovanie podporí štát

Štát chce podporiť ovocie, ktoré na Slovensku pestuje len zopár ľudí.

PRIMÁR

Experimentálna liečba zastavila sklerózu multiplex na päť rokov

Pomôcť môže transplantácia kmeňových buniek.


Už ste čítali?